Sbor sv. Jiří

ve Vraném nad Vltavou

Turné Slovensko 2007

 

Sobota 30.6.07 cesta tam   Ubytování v rekreačním středisku Púšť u Prievidzi

 

Neděle 1.7.07 Bojnice    Ráno mše a krátký koncert, bylo vyprodáno (kostel úplně plný). Potom rozchod po městě. Většina z nás se nedostala do zámku, protože tam byla veliká fronta. Proto někteří šli do ZOO, jiní na procházku po okolí. Pozdě odpoledne jsme se koupali v bazénu u zámku.

Pondělí 2.7.07 Handlová   Dopoledne jsme si ještě doprohlédli zámek v Bojnici a ZOO. Pak jsme se koupali na velkém koupališti u Prievidzi. Podvečer mše a malý koncert v Handlové - měli jsme úspěch, ovace ve stoje.

 

Úterý 3.7.07 volný den  Prohlédli jsme si zámek Topolčianky, je zanedbaný, ve vlastnictví odborářů. Pak jsme byli v Národním hřebčíně a v koňském muzeu, kde nás velmi zasvěceně provázel mistr republiky Fero Hrúzik. Ve vinařských závodech jsme ochutnali osm druhů vín. V Zubří oboře nám taky zajímavě vyprávěla paní, která tam zubry pěstuje. Celkově velmi vydařený den.

Středa 4.7.07 Prievidza   Bylo ošklivo. Prohlédli jsme si malované domy v Čičmanech a později betlém a kalvárii v Rajeckej Lesnej. Při mši i koncertě bylo poměrně málo lidí, v sousedním kostele měli v tu dobu bratři Ebenové koncert gregoriánských chorálů. Publikum bylo studené.

Čtvrtek 5.7.07 Zvolen   Dopoledne jsme odjížděli později, prohlédli si Zvolen, někteří i galerii v zámku. Střídavě pršelo a svítilo slunce. Při odpoledním koncertu bylo docela plno, potlesk slušný. Večer jsme si zazpívali v klubovně.

 

Pátek 6.7.07 Kláštor pod Znievom   Cestou do Kláštora jsme se zastavili v Nitrianském Pravně. Blízko něj je zajímavá kalvárie, jinak tam nic není. Potom jsme si prošli skanzen u Martina. V Kláštore nám ukázali opuštěný klášterní kostel. Při mši bylo téměř plno, koncert ve velmi vřelé atmosféře, veliký aplaus ve stoje, nechtěli nás pustit. Po koncertě nás pozval pan farář na občerstvení na faru. Byly obnoveny staré kontakty mezi pančelkami ze školy ve Vraném a v Kláštore.

 

Sobota 7.7.07 Cesta domů   Bez zvláštních událostí, se zastávkou na oběd ve Velké Bíteši.

Back to entry page Na hlavní stránku